Психологічна підтримка батьків за програмою «Батьківство без стресу»

Батьки, не менш як діти, потребують сьогодні психологічної підтримки і психологічного супроводу. Опитування показали, що дорослі не завжди є надійною опорою для своїх дітей, особливо у стресових ситуаціях. Труднощі, з якими зустрічаються батьки, різноманітні: від турботи про безпеку дітей і їхнє сьогодення до планування майбутнього.

Упродовж березня і квітня фахівці факультету психології, доценти кафедри соціальної психології Галина Федоришин і Оксана Чуйко надавали психологічну підтримку опікунам і піклувальникам, якими опікується Служба у справах дітей Івано-Франківської міської ради. Серед учасників  – батьки з різних куточків України – Бахмута, Слов’янська, Луганська, Запоріжжя, Івано-Франківська.

Групи психологічної підтримки для батьків стали по справжньому супервізійними. Згідно з відгуками батьків, інформації навколо є достатньо, а от досвід спілкування, обговорення ситуацій виховання дітей, взятих під опіку, за підтримки фахівців-психологів, є унікальною можливістю формування навичок усвідомленого батьківства.

Під час зустрічей батьки:

• освоїли теорію прив’язаності, методи формування надійної прив’язаності на різних вікових етапах;
  • поділилися особливостями проходження вікових криз їхніми дітьми, усвідомили власні форми реагування та особливості побудови взаємодії з дітьми у кризові періоди;
  • зрозуміли особливості впливу стресових факторів на дітей залежно від віку, поділилися власними історіями переживання стресових подій, напрацювали алгоритм надання першої психологічної допомоги дитині, залежно від віку;
  • розвинули власні навички саморегуляції та підвищення стресостійкості;
  • ознайомились з стратегіями вирішення конфліктів, розвинули навички словесної підтримки дітей, відповідно до віку;
  • обговорювали питання, як підтримати себе та близьких, як знайти себе в нових життєвих умовах, як планувати в часи невизначеності та де знайти ресурси для цього.

Тренінги надали батькам необхідні навички, необхідні для формування усвідомленого батьківства, стали місцем, де вони могли поділитися власними історіями, отримати підтримку від однодумців та знайти відповіді на свої запитання

Дякуємо захисникам і захисницям, Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника, проєкту «ПОРУЧ», що реалізує ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» спільно з UNICEF Ukraine, Службі у справах дітей за підтримку і можливість реалізації програми.

Запис в групи психологічної підтримки батьків здійснюється за наступним запрошенням: https://forms.gle/h8HotVmHtmFVy1SJA