Зустріч студентів 4 курсу з психологинею Іриною Рудніцькою, старшим інспектором з особливих доручень Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації, та Марією Бойдою, заступником начальника філії Центру пробації в Івано-Франківській області, на практичному занятті з пенітенціарної психології

Студенти факультету психології мають можливість самостійно обирати дисципліни відповідно до своїх наукових інтересів. Однією із таких дисциплін є пенітенціарна психологія.

Сьогодні у межах даного курсу відбулися дві зустрічі: із психологинею Іриною Рудніцькою, старшим інспектором з особливих доручень Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації, і Марією Бойдою, заступником начальника філії Центру пробації в Івано-Франківській області

Перша зустріч присвячена питанням ресоціалізації засуджених, зокрема впливу субкультури на перевиховання засуджених, організації проведення індивідуальних та групових форм роботи із засудженими; попередження синдрому емоційного вигорання у працівників пенітенціарних установ.

На другій зустрічі під керівництвом Марії Бойди студенти мали можливість апробувати методику «Оцінка ризиків скоєння повторного кримінального правопорушення». Оцінка ризиків міститься у досудовій доповіді про обвинуваченого, враховується при складанні індивідуального плану соціально-виховної та психологічної роботи із засудженим.

Завданнями оцінки ризиків є:

1) виявлення факторів, що спричинили протиправну поведінку засудженої особи;

2) визначення цілей і заходів соціально-виховної роботи із засудженою особою з урахуванням індивідуальних потреб;

3) проведення моніторингу змін щодо виправлення поведінки цієї особи;

4) визначення питань, які потребуватимуть вирішення в ході подальшої

роботи із засудженою особою після звільнення або переведення до іншої

установи виконання покарань.

Як зауважила Марія Бойда, саме випускники нашого університету і факультету психології зокрема, працюючи волонтерами у центрі пробації, складають Оцінку ризиків об’єктивно і грунтовно, із дотримання принципів поваги до особистості кожного та рівності перед законом.