Економічний жіночий форум

Декан факультету Лариса Заграй взяла участь в обговоренні актуальних питань, що обговорювалися на Жіночому Економічному Форумі «Жінки важливі: як прискорити розвиток територій шляхом активізації економічного потенціалу жінок», який організувала Івано-Франківська Жіноча Ділова Палата, яка входить до мережі торгово-промислових палат України. Активні жінки-підприємиці, політикині, науковці, громадські діячки зібралися обговорити широке коло соціально-економічних питань, роль активних жінок у створенні бізнес-ініціатив, проблема жіночого лідерства. Серед спікерів форуму Ніна Южаніна та Оксана Савчук, народні депутатки України; Любомир Чорній, експерт із законодавства, керівник проєктів, консультант; Наталія Захарова, голова правління ГО «УФРА».

Лариса Заграй, доктор психологічних наук, професор, декан факультету психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника представила для обговорення тему потенціалу жіночої моделі лідерства (трансформаційного лідерства), яка дозволяє розгорнути потенціал жінки у виконанні управлінських ролей, які ґрунтуються на цінностях впливу, взаємодії, супроводу, і які є комплементарними із жіночою суттю.  Успішність взаємодії залежить від якості взаємовідносин, які розвиваються, інграціації (особливий тип впливу однієї людини на іншу за допомогою привабливості, харизми). Такий тип лідерства спрямований на довготривалі стосунки з підлеглими, на актуалізацію у них прагнення до досягнень та саморозвитку, трансформацію цілей організаційних у власні.