Прикарпатський університет та Яремчанська територіальна громада співпрацюватимуть задля розвитку регіону

9 лютого відбулося підписання угоди про співпрацю між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Яремчанською міською територіальною громадою задля розвитку громади, зокрема, та регіону, загалом.

Документ про партнерство підписали ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда та голова Яремчанської міської територіальної громади Андрій Мироняк.

Також відбулася робоча зустріч з обговорення напрямів співпраці. У ній, окрім підписантів угоди, взяли участь проректор з соціально-економічного розвитку університету Ярослав Шинкарук, директор Наукового парку «Прикарпатський університет» Роман Бубна, директорка Проєктно-освітнього центру «АГЕНТИ ЗМІН» Прикарпатського університету, доцентка кафедри фінансів економічного факультету Світлана Кропельницька, директор Ботанічного саду ПНУ  Роман Стефанюк, староста с.Микуличин Василь Скідчук, керуючий справами Яремчанської міської територіальної громади Василь Озорович.

Під час зустрічі ректор Ігор Цепенда зазначив, що Прикарпатський університет вже має певний  досвід співпраці з територіальними громадами краю.  Щодо Яремчанщини, як  звернув увагу Ігор  Євгенович, основа для двостороннього партнерства є. Адже, в с. Микуличин з 1989 року функціонує спортивно-оздоровчий комплекс «Смерічка» Прикарпатського національного університету (свого часу впродовж 1968-1989 рр. це був табір «Зірка» для дітей працівників освіти та наукових установ). Також зараз в с.Микуличин реалізується державний інвестиційний проєкт «Будівництво  Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Польщі». Це ще один спільний задум Прикарпатського та Варшавського університетів, який сприятиме, зокрема, європейській інтеграції України.

«Проєкт, який ми робимо, також для територіальної громади в Микуличині. Це проєкт, який виходить за межі регіону, України і стане міжнародним. Ми докладемо всіх зусиль, щоб громада отримала користь від нього. До молодіжного центру ми зможемо долучити максимально молодих людей, котрі проживають на території громади. Адже будуть створені проєктні грантові осередки, в яких територіальна громада «приречена», в доброму розумінні цього слова, бути у співпраці з університетом з реалізації тих чи інших проєктів», –  зазначив під час зустрічі ректор Ігор Цепенда.

За його словами головним завдання розвитку двосторонніх взаємин зараз є визначення програми мінімуму, яка б дозволяла територіальній громаді побачити користь  від співпраці з Прикарпатським університетом, тобто, подивитися, передусім, що першочергово потрібно громаді.

Своєю чергою директорка Проєктно-освітнього центру «АГЕНТИ ЗМІН» Прикарпатського національного університету Світлана Кропельницька запропонувала провести навчальні тренінги з проєктного менеджменту для фахівців громади, щоб в подальшому успішно реалізовувати проєкти в різних напрямах – туристичному, безпековому, освітньому, культурному і ін.

Голова Яремчанської міської територіальної громади Андрій Мироняк у ході розмови зауважив, що в умовах сьогодення в житті громади є чимало питань, які потрібно вирішувати. Зокрема, з екології, водопостачання, освіти. Очільник громади висловив зацікавленість у співпраці з Прикарпатським університетом.

«Міжнародний молодіжний центр у серці Микуличина – це туристична візитка Прикарпаття. Для громади це нові робочі місця, наповнення бюджету. А це зараз дуже важливо. Зокрема, щоб молоді люди не залишали свої домівки, а мали можливість працювати на своїй землі», – зазначив Андрій Мироняк.