Сесія “ECHO-Україна” в ПНУ

У жовтні відбулася чергова сесія ECHO, але цього разу наживо, в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Заявлена тема була актуальною і відповідала запитам та духу часу. Адже війна завдає глибоких психічних травм, а особливо вразливим до цього є діти. Травматичний досвід може призвести до серйозних розладів, таких як ПТСР, тривожність, депресія або ж погіршення наявних станів, як, наприклад, аутизм. Саме тому важливо вчасно помічати зміни в поведінці дитини та реагувати на них. Поведінковий педіатр Роберт Нікель поділився доказовими підходами до роботи з психотравмами у дітей. У центрі обговорення — кейс хлопчика дошкільного віку з Харкова, який пережив обстріли. Презентацію провела психолог Ліна Бинда з Чернівців.

Нагадаємо про проєкт @ECHO-Україна». Проєкт ECHO® (Extension for Community Healthcare Outcomes / Розповсюдження результатів охорони здоров’я в громаді) в Україні розпочав роботу в листопаді 2020 року, після підписання відповідних договорів з ECHO-Інститутом Центру медичних наук Університету Нью-Мексико (University of New Mexico, the Health Sciences Center). Метою проекту є поліпшення турботи про пацієнтів задля збільшення компетентності фахівців в галузі охорони психічного здоров’я дітей та підлітків. Дана співпраця спрямована на формування україно-американської команди у рамках Проєкту ECHO®, створення на базі університету програми підвищення кваліфікації фахівців-практиків, що працюють з розладами спектру аутизму та поведінковими розладами.

У щомісячних Zoom відеоконференціях група фахівців з США та України обговорюють та супервізують випадок з практики, після чого усі учасники мають змогу отримати нову інформації з дидактики від одного з експертів Проєкту.

Учасники таких супервізійних конференцій формують міждисциплінарну команду, яка включає психологів, педагогів, психотерапевтів, психіатрів, педіатрів, дитячих неврологів, логопедів, асистентів вчителів інклюзивних класів, тощо. Тематика кейсів і дидактики дозволяє різнобічно проаналізувати проблеми аутизму та поведінкових розладів у дітей і підлітків, та спільно знайти шляхи найбільш ефективної допомоги. Кожна щомісячна конференція ECHO – це можливість як культурної, так і професійної взаємодії, що значною мірою сприяє розвитку професійної компетентності фахівців.

Детальніше тут https://www.facebook.com/share/p/tSzV9qZhGD9fS4eK/