Практичне заняття з експертом – міжнародним консультантом з культурної медіації ВООЗ в Румуніі, кандидатом психологічних наук Оксаною ЛЮТАК

Пізнавальне практичне заняття з детальним аналізом актуальних питань психологічної допомоги сім’ям , які вимушено мігрували за кордон, відбулося в межах курсу “Психологічні технології сімейного виховання”, викладач – доцент кафедри соціальної психології Галина Федоришин.

Запрошений експерт – міжнародний консультант з культурної медіації ВООЗ в Румуніі, кандидат психологічних наук Оксана ЛЮТАК поділилась досвідом роботи з сім’ями біженців, розповіла про труднощі, з якими вони зустрічаються в Румунії, про динаміку дитячо-батьківських стосунків, про особливості надання ППД (першої психологічної допомоги) у кризових ситуаціях.
Оксана Зіновіївна наголосила на актуальності формування психологом компетентностей саме у сфері взаємин батьків і дітей. Це одна з найскладніших, насправді, сфер діяльності психолога, оскільки передбачає комплексний підхід до консультування в умовах війни і невизначеності, вимушеної міграції і роз’єднання сімей. Часто батьки не здатні витримати виклики, пов’язані з віковими кризами дітей, їхніми індивідуальними особливостями та потребами, задовольнити їх актуальні потреби, забезпечити нормальні умови життя, соціалізаціі, адаптації. Діти в умовах біженства, втрачають можливості самореалізації, часто страждають від насильства, живуть в умовах психологічного неблагополуччя та щоденної травматизаціі.
Це важливо розуміти, щоб надати необхідну психологічну допомогу тепер і в майбутньому.
Торкаючись різних досвідів, психолог має залишатися стресостійким,добре обізнаним та ефективним. Тому важливо турбуватися про власну нервову систему і попереджати вигорання
Студенти ділились власним досвідом міграції й повернення додому, розмірковували над викликами, які ще постануть у майбутньому.
Експерт також підкреслила на необхідності упровадження як обов’язкового курсу з надання першої психологічної допомоги, що і є сферою діяльності українських психологів, які працюють закордоном у міжнародних організаціях.
Дане практичне заняття допомогло сформувати у студентів уявлення про проблематику та роботу психолога з сім’ями, які вимушено мігрували, необхідні професійні компетентності, такі як уміння працювати у полікультурному середовищі, у команді, прийняття різноманітності ідентичностей, надання ППД у кризових ситуаціях, уміння працювати у середовищі підвищеної нестабільності та невизначеності, турбуватися про себе.
Дякуємо Оксані ЛЮТАК за співпрацю!
Працюємо і наближаємо Перемогу!